Sergia Ramosa » Aktualności » Ramos najlepszym zawodnikiem 2024 roku

Ramos najlepszym zawodnikiem 2024 roku

“Obrońca „Sewilli” Sergio Ramos przewyższył argentyńskiego napastnika Lionela Messiego pod względem liczby rozegranych meczów w mistrzostwach Hiszpanii, pisze dziennikarz Pedro Martin na swoim portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).
Więcej najnowszych aktualności.

Ramos podbija sukces Messiego w mistrzostwach Hiszpanii

Ramos wziął udział w meczu 22. rundy mistrzostw Hiszpanii z „Osasuną” (1:1). Dla obrońcy to spotkanie było 521. w mistrzostwach Hiszpanii. Wyprzedził Messiego, który ma na koncie 520 meczów w La Liga, i zajął ósme miejsce.

Andoni Zubizarreta i Joaquin są rekordzistami pod względem liczby meczów w mistrzostwach Hiszpanii (622).
Ramos gra w „Sewilli” od 2023 roku. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do 2024 roku. Obrońca grał w tym klubie już w latach 2004-2005. Ramos reprezentował także Real Madryt w Hiszpanii.
W obecnym sezonie Ramos wystąpił w 13 meczach w Mistrzostwach Hiszpanii i strzelił 1 gola.

La Liga zaprezentowała kultową drużynę Realu Madryt XXI wieku

Hiszpańska La Liga zaprezentowała symboliczną drużynę Realu Madryt XXI wieku.
Bramkarz: Iker Casillas.
Obrońcy: Daniel Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo.
Pomocnicy: Zinedine Zidane, Toni Kroos, Luka Modrić.
Spedytorzy: Raul Gonzalez, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

W XXI wieku Real Madryt 6 razy zdobył Ligę Mistrzów, 5 razy Klubowe Mistrzostwa Świata, 8 razy Superpuchar UEFA, La Liga i Superpuchar Hiszpanii oraz 3 razy Puchar Hiszpanii.
Obecnie po 19 meczach w hiszpańskiej Primera „Real Madryt” zajmuje drugie miejsce z 48 punktami. Po 20 meczach liderem mistrzostw jest „Girona” z 49 punktami.

Gol Ramosa oznacza, że Sevilla minęła Getafe i awansowała do ćwierćfinału Copa del Rey.

16 stycznia drużyny „Getafe” i „Sewilla” spotkały się w 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. Zespoły spotkały się na stadionie „Coliseum Alfonso Perez” w Getafe (Hiszpania). Gwizdek startowy zabrzmiał o godzinie 22:00 czasu moskiewskiego. Goście pewnie zwyciężyli z wynikiem 3:1.
Pierwszy gol w meczu padł w ósmej minucie. Jej autorem był obrońca „Sevilli” Sergio Ramos. W 23. minucie gospodarze wyrównali. Pomocnik Jaime Mata wyróżniał się. Już po trzech minutach drugiej połowy napastnik Isaac Romero ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Trzeciego gola „Sewilli” strzelił ten sam Romero. Dublet zdobył w 55. minucie.
Przypomnijmy, że „Sewilla” jako pierwsza zakwalifikowała się do 1/4 finału turnieju.